Ainot ja Reinot liikkeelle Ouluhallissa

Kuvassa Ainot ja Reinot liikkeelle Ouluhallissa -liikuntatapahtuman banneri. Tapahtuma järjestetään Ouluhallissa to 23.4.2026 klo 10-14.30.

Senioreille suunnattu maksuton liikuntatapahtuma tulee jälleen huhtikuussa! 

Tapahtumassa kävijöillä on mahdollisuus tutustua urheiluseurojen ja järjestöjen liikuntatoimintaan sekä alueen liikuntapalveluihin, kokeilla eri liikuntalajeja sekä saada ajankohtaista tietoa terveydestä ja hyvinvoinnista. Luvassa myös tähtivieraita aiempien vuosien tapaan! Tapahtuman päättää päivätanssit, jossa livemusiikista vastaa Reimarit & Heikki Saarela

Tapahtuman järjestävät Pohjois-Pohjanmaan Liikunta ja Urheilu ry ja Oulun kaupungin liikuntapalvelut ja vanhusneuvosto yhteistyössä urheiluseurojen ja järjestöjen kanssa.

Esittelijöiden ilmoittautuminen tapahtumaan avautuu tammikuun alussa 2026. Ohjelma päivittyy kevään aikana. 

Tervetuloa mukaan!