On pop liikkua -liikuntapäivä

  • la 16.8.2025 klo 1014
  • Ouluhalli
On pop liikkua -liikuntapäivä Ouluhallissa 17.8.2024

 On pop liikkua -liikuntapäivä tulee taas elokuussa!

 Pohjois-Pohjanmaan Liikunta ja Urheilu ry ja Oulun kaupungin liikuntapalvelut järjestävät yhdessä urheiluseurojen kanssa kaikille avoimen ja maksuttoman liikuntatapahtuman, jossa lapsilla, nuorilla, aikuisilla ja perheillä on mahdollisuus tutustua paikallisten urheiluseurojen toimintaan sekä Oulun kaupungin liikuntatarjontaan. 

Tapahtumassa oululaiset seurat esittelevät lajejaan ja tulevan syksyn toimintaansa uusille harrastajille. Liikunta- ja harrastelajeihin voi tutustua helposti erilaisilla toiminnallisilla pisteillä. Luvassa on myös lajinäytöksiä. Tervetuloa!  

Urheiluseurat ilmoittakaa seuranne mukaan esittelemään toimintaanne tämän linkin kautta. Emme peri seuroilta maksua tapahtumaan osallistumisesta.

Lisätietoja: Seurakehittäjä Juha Laukka, juha.laukka@popli.fi